پی اچ دی نیوز
گسترش فرصت های تحصیلی برای همه

تقویم آزمون دکتری 1400

500 حرف باقیمانده
پریسا - دکتری حسابداری

تو رو خدا کنکور رو بندازید عقب . این چه وضعشه آخه هم استرس کنکور دکتری هم استرس کورنا هم استرس دفاع

حرفاتو بزن

آیا زمان دفاع از پایان نامه ها تغییر خواهد کرد؟

زمان آزمون دکتری ۹۹ تغییر نکند و آزمون دکتری در ۹ خرداد ماه برگزار شود

حذف آزمون دکتری 99 باعث خلل در برنامه ریزی داوطلبان کنکور دکتری 99 می شود

محمدی با بیان اینکه وزارت علوم باید برای این مشکل به وجود آمده تدبیری بیندیشد، اضافه کرد: البته حذف آزمون دکتری یکی از گزینه‌های مطرح شده است ولی نباید روی این موضوع مانور داد چراکه برگزاری آزمون دکتری از حقوق افراد تحصیل کرده است و ما نمی‌توانیم به چنین دلایلی این حق را از برخی سلب کنیم و در برنامه‌ریزی افراد خلل ایجاد کنیم.

زمان برگزاری آزمون دکتری 99 تغییر نکند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: کنکور دکتری طبق برنامه باید در تاریخ 9 خرداد ماه برگزار شود و عمده شرکت کنندگان کنکور دکتری دانشجویان ترم آخری هستند که باید از پایان نامه خود دفاع کنند اما به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها فرصتی تا شهریورماه ندارند.

تدبیر برای برگزاری آزمون دکتری 99

داود محمدی با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها به علت شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: در حال حاضر تحصیل از طریق فضای مجازی یکی از راهکارهای جایگزین برای تدریس و جبران عقب ماندگی دانشجویان است در مقاطع مختلف است اما برخی از مسائل جایگزینی ندارد که باید برای آن نیز تدبیری اندیشیده شود.

قبولی در آزمون دکتری 99 و ملغی شدن بخاطر دفاع از پایان نامه

وی یادآور شد: بر اساس آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌‎های موجود، دانشجویان ترم آخری متعهد می‌شوند که تا پایان شهریور از پایان نامه خود دفاع کنند اما با وضعیت فعلی و تعطیلی‌های گسترده‌ای که وجود دارد، بعید به نظر می‌رسد که فرصت و مجالی برای دفاع تا پایان شهریورماه وجود داشته باشد؛ بنابراین در صورت قبولی دانشجوی ترم آخری در کنکور دکتری، عملاً قبولی فرد ملغی تلقی می‌شود.

درخواست برگزاری آزمون دکتری 99 با فاصله گذاری اجتماعی در 9 خرداد

وی با تأکید بر اینکه آزمون دکتری باید با رعایت ضوابط و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود، گفت: وزارت علوم باید هرچه سریع‌تر تدبیر خود را در خصوص موارد پیش آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا را مطرح و اطلاع رسانی کند.

تغییر زمان دفاع دانشجویان ترم آخر برای برگزاری آزمون دکتری 99

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: تمدید زمان دفاع دانشجویان ترم آخری از شهریورماه به ماه‌‎های دیگر، یکی از راهکارهایی است که وزارت علوم در مقطع کنونی می‌تواند اتخاذ کند.

ترم تابستانی در دانشگاهها - ۴

دانشگاه تهران ترم تابستانی ندارد/ دانشجویان می توانند مهمان شوند

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه ترم تابستانی در این دانشگاه برگزار نمی شود گفت: آیین نامه ای داریم که بر اساس آن واجدین شرایط می توانند در دانشگاههای دیگر مهمان شوند.

در تجمع دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران مرکز عنوان شد:

شهریه ۶۰۰ هزار تومانی هیچ امکاناتی برای دانشجویان به همراه ندارد / دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران مرکز شباهتی به محیط آموزشی ندارد

جمعی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز در اعتراض به مشکلات عمرانی و صنفی خود در مقابل دانشکده فنی تهران مرکز تجمع کردند.

/ با اهالی خیابان دانشگاه /

لغو برگزاری ازدواج دانشجویی در دو دانشگاه / احضار دانشجویان سیگاری به کمیته انضباطی / برگزاری انتخابات یک تشکل تایید نشده

احضار دانشجویان سیگاری یک دانشگاه کشور به کمیته انضباطی ، لغو برگزاری ازدواج دانشجویی در دو دانشگاه ، برگزاری انتخابات یک تشکل تایید نشده و نارضایتی دانشجویان از بن های کتاب نمایشگاه کتاب از مطالبی است که اهالی خیابان دانشگاه در 7 روزگذشته در گفتگو با خبرگزاری مهر به آن اشاره کرده اند.

مدیران دانشگاه اصفهان عنوان کردند:

بحران آب گریبان دانشگاه اصفهان را هم گرفت/ ۱۰ سال است ترم تابستانی نداریم

مدیرکل دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: بحران آب برای شهر اصفهان است نه برای دانشگاه اصفهان ، از همین رو دانشگاه نیز بی تاثیر از شرایط شهر نیست و این بحران گریبانگیر ما نیز شده است.